Vətənimin səs dünyası
17 dekabr 2014-cü il saat 17:00-da Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində 31 dekabr - Dünya azərbaycanlılarının həmrəylik günü münasibətilə "Vətənimin səs dünyası" adlı tədbir keçirilmişdir.
Bu tədbir Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin, Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti yanında "İçərişəhər" Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruq İdarəsi "İçərişəhər" Tarixi Muzeyinin, Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin, Ü.Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının birgə böyük layihəsidir.
T.Quliyev, Q.Qarayev, F.Şopen, F.List, C.Bize, A.Sen-Sans, İ.Brams, Q.Gendel, İ.Ştraus kimi bəstəkarların əsərlərindən ibarət konsert olmuşdur.
Tədbirdə “DA-Art” Təsviri sənət mərkəzinin məzunlarının rəsm əsərlərindən ibarət sərgi nümayiş olunmuşdur.

Звукомир моей Родины
17 декабря 2014 г. в Азербайджанском национальном музее искусств состоялось мероприятие под названием "Звукомир моей Родины", посвященное 31 декабря – Дню солидарности азербайджанцев мира.
Это мероприятие является крупным совместным проектом Азербайджанского национального музея искусств, Музея истории управления государственного историко-архитектурного заповедника "Ичеришехер" при Кабинете министров Азербайджанской Республики и Бакинской музыкальной академии им. Уз.Гаджибейли.
На мероприятии прозвучала красочная концертная программа из произведений Т.Кулиева, К.Караева, Ф.Шопена, Ф.Листа, Ж.Бизе, А.Сен-Санса, И.Брамса, Г.Генделя, И.Штрауса.
На мероприятии была продемонстрирована выставка работ выпускников Центра изобразительного искусства "ДА-Арт".