Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyində Azərbaycan xalqının ümummilli lideri, görkəmli ictimai-siyasi və dövlət xadimi Heydər Əliyevin anım gününə həsr olunmuş tədbir keçirilmişdir
12 dekabr 2014-cü il tarixində Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyində Azərbaycan xalqının ümummilli lideri, görkəmli ictimai-siyasi və dövlət xadimi Heydər Əliyevin anım gününə həsr olunmuş tədbir keçirilmişdir.
Tədbirdə ümummilli liderimiz Heydər Əliyevin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edildikdən sonra Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin direktoru, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, Əməkdar mədəniyyət işçisi Alla Bayramova "Milli mədəniyyətimizin himayədarı" mövzusunda çıxış etmişdir.
Daha sonra ulu Öndərimizin şərəfli ömür yoluna həsr olunmuş, bəstəkar Vasif Allahverdiyevin "Heydər Əliyev - ömür yolu" simfonik poeması əsasında rejissor Nazim Əkbərovun çəkdiyi filmin nümayişi olmuşdur (İdeya müəllifi və baş məsləhətçi - millət vəkili Fəttah Heydərov, dirijor - xalq artisti Rauf Abdullayev).

Памяти общенационального лидера Азербайджана, выдающегося общественно-политического и государственного деятеля Гейдара Алиева.
12 декабря 2014 года в Государственном музее музыкальной культуры состоялось мероприятие, посвященное памяти общенационального лидера Азербайджана, выдающегося общественно-политического и государственного деятеля Гейдара Алиева. Собравшиеся почтили память общенационального лидера Гейдара Алиева минутой молчания. Затем директор Государственного музея музыкальной культуры Азербайджана, кандидат искусствоведения, заслуженный работник культуры Алла Байрамова выступила на тему "Защитник национальной культуры". Далее был продемонстрирован фильм режиссера Назима Алекперова "Гейдар Алиев - жизненный путь", снятого по мотивам симфонической поэмы Васифа Аллахвердиева (автор идеи и главный консультант - депутат Милли Меджлиса Фаттах Гейдаров, дирижер – народный артист Рауф Абдуллаев).