Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyi Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin Yanında “İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğunun “İçərişəhər” Tarixi Muzeyi Bülbül adina orta ixtisas musiqi məktəbi 20 Yanvar faciəsinin 24-cü ildönümünə həsr olunmuş tədbir
17 yanvar 2014-cü il tarixində saaat 15:00-da Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyi “İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğunun “İçərişəhər” Tarix Muzeyi, Bülbül adına orta ixtisas musiqi məktəbi ilə birgə 20 yanvar faciəsinin 24-cü ildönümünə həsr olunmuş tədbir keçirmişdir.
Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyində keçirilən tədbiri giriş sözü ilə muzeyin direktoru, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, əməkdar mədəniyyət işçisi Alla Bayramova açmışdır. Sonra “İçərişəhər” Tarixi Muzeyinin direktoru Ceyhun Ağakişibəyli, Bülbül adına Orta İxtisas Musiqi Məktəbinin direktoru, Azərbaycan Respublikasının Xalq artisti Teymur Göyçayev çıxış etmişlər. Muzeyin şöbə müdiri Xanım Abdinova “20 Yanvar faciəsi Azərbaycan bəstəkarlarının yaradıcılığında” mövzusunda və “İçərişəhər” tarixi qoruğunun şöbə müdiri Nahidə Bəkirova çıxış etmişlər. Tədbirdə Bülbül adına Orta İxtisas Musiqi Məktəbinin şagirdlərinin ifasında konsert proqramı təqdim olunmuşdur.
Muzeyin foyesində “İçərişəhər” tarixi qoruğunun hazırladığı 20 yanvar hadisələrini əks etdirən fotosərgi nümayiş etdirilmişdir.
Tədbirin qonaqları musiqi ictimaiyyəti, Bakı muzeylərinin əməkdaşları, tələbələr, KİV-nin nümayəndələri və başqaları olmuşlar.

Dedicated to 20 January tragedy
The event for the 24th anniversary of 20 January tragedy took place by The State Museum of Musical Culture of Azerbaijan, "Icherisheher" History Museum of "Icherisheher" State Historical-Architectural Reserve together with music school named after Bulbul on 17 January 2014.
The event was opened with a welcoming speech by the director of The State Museum of Musical Culture of Azerbaijan, PhD on arts, honored cultural worker Alla Bayramova. Then the director of "Icherisheher" History Museum Ali Agakishibayli and the director of the music school, People's Artist Teymur Goychayev made speech.
The head of the department of the museum Hanim Abdinova and the head of the department of historical reserve "Icherisheher" Nahida Bakirova made speech on the theme of "20 January tragedy in the works of Azerbaijan composers". Afterall the pupils of music school presented the concert program.
The photo exhibition depicting on the events of January 20 has been performed in the lobby of the museum.
The guests of the event were museums' staff, students, music community, media representatives and others.