Fəxrəddin Kərimovla görüş
15 yanvar 2014-cü il tarixində saat 18:00-da Niyazinin mənzil muzeyində, Klassik Musiqi Həvəskarları Klubunda, dirijor,əməkdar incəsənət xadimi, BMA-nın dosenti Fəxrəddin Kərimovla görüş keçirilmişdir. Tədbirdə giriş sözü ilə muzeyin direktoru, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, əməkdar mədəniyyət işçisi Alla Bayramova çıxış etdi. Sonra muzeyin şöbə müdiri Xanım Abdinova Fəxrəddin Kərimovun həyat və yaradıcılığı haqqında danışdı. Onun çıxışı slayd-şou ilə müşayiət olundu. Tədbirdə musiqişünas, Azərbaycan Bəstəkarlar İttifaqının katibi, əməkdar incəsənət xadimi Zemfira Qafarova, bəstəkar, əməkdar incəsənət xadimi, professor Aydın Əzimov, musiqişünas, jurnalist Raya Abbasova, bəstəkar Rauf Əliyev, Azərbaycan Respublikası Müdafiə Nazirliyi Hərbi Orkestr xidmətinin rəisi ,Baş hərbi dirijor, polkovnik, respublikanın xalq artisti, BMA-nın professoru Yusif Axundzadə, pianoçu, BMA-nın müəllimi Yuliya Kərimova və başqaları çıxış etdilər. Daha sonra Fəxrəddin Kərimov tədbir iştirakçıları qarşısında çıxış etmiş, suallara cavab vermişdir.Tədbirdə F.Kərimovun dirijorluq etdiyi əsərlərdən video fraqmentlər nümayiş olunmuşdur. Muzeyin foyesində Fəxrəddin Kərimovun yaradıcılığını əks etdirən fotosərgi nümayiş edilib.
Tədbirin qonaqları Bakı Musiqi Akademiyasının professor, müəllim və tələbələri, Bəstəkarlar İttifaqının üzvləri,musiqi ictimaiyyəti, Bakı muzeylərinin əməkdaşları, Klassik musiqi həvəskarları klubunun üzvləri, KİV-nin nümayəndələri və başqaları olmuşlar.

Встреча с Фахраддином Керимовым
15 января 2014 г. В 18:00 в Квартире-музее Ниязи, в Клубе любителей классической музыки состоялась встреча с дирижером, залуженным деятелем культуры, доцентом БМА Фахраддином Керимовым. Со вступительным словом выступила директор Государственного музея музыкальной культуры Азербайджана, доктор философии по искусствоведению, заслуженный работник культуры Алла Байрамова. Затем заведующая отделом музея Ханым Абдинова рассказала о жизни и творчестве Фахраддина Керимова. Ее выступление сопровождалось слайд-шоу. На мероприятии выступили секретарь Союза Композиторов Азербайджана, заслуженный деятель культуры Земфира Гафарова, композитор, заслуженный деятель культуры, профессор Айдын Азимов, музыковед, журналист Рая Аббасова, композитор Рауф Алиев, начальник военно-оркестровой службы Министерства Обороны Азербайджанской Республики, главный военный дирижер, полковник, народный артист, профессор БМА Юсиф Ахундзаде, пианист, преподаватель БМА Юлия Керимова и др. Затем Фахраддин Керимов выступил перед зрителями и ответил на интересующие их вопросы. На мероприятии были продемонстрированы видео фрагменты дирижированных Ф.Керимовым произведений. В фойе музея была представлена фотовыставка, отражающая деятельность Фахраддина Керимова.
Гостями мероприятия были профессоры, преподаватели и студенты БМА, члены Союза Композиторов Азербайджана, музыкальная общественность, сотрудники Бакинских музеев, члены Клуба любителей классической музыки, представители СМИ и др.