Məcnun Kərimin xatırəsinə
15 noyabr 2013-cü il tarixində, saat 16:00-da Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyində Qədim Musiqi Alətləri Ansamblının yaradıcısı və bədii rəhbəri Azərbaycan Respublikasının xalq artisti, sənətşünaslıq doktoru, Bakı Musiqi Akademiyasının professoru Məcnun Kərimin xatirəsinə həsr olunmuş tədbir keçirilmişdir.
Tədbiri giriş sözu ilə Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin direktoru, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, əməkdar mədəniyyət işçisi Alla Bayramova açmışdır. Sonra söz tədbirin aparıcısı muzeyin filial müdiri Təranə Zeynalovaya verilmişdir. Onun çıxışı Məcnun Kərimin fəaliyyətini əks etdirən slayd-şou, video görüntulər ilə müşayiət olunmuşdur.
Tədbirdə Azərbaycan Milli Elimlər Akademiyasının Müxbir üzvü, sənətşünaslıq doktoru, professor, Azərbaycanın Əməkdar İncəsənət xadimi və Əməkdar elm xadimi Zemfira xanım Səfərova, Bakı Musiqi Akademıyasının prorektoru, fəlsəfə elmləri doktoru, professor, əməkdar incəsənət xadimi Gulnaz Abdullazadə, musiqişünas alim, sənətşünaslıq doktoru, professor Səadət Abdullayeva, sənətşunaslıq namizədi Fəttah Xalıqzadə, fizika-riyaziyyat elmləri namizədi Şamil Hacıyev, əməkdar artist, Milli Konservatoriyanın dosenti, Qədim Musiqi Alətləri ansamblının konsertmeystri Munis Şərifov və başqaları çıxış etmişlər.
Tədbirdə Qədim Musiqi Alətləri Ansamblının və əməkdar artist Teyyub Aslanovun ifası təqdim olunmuşdur.

Памяти Меджнуна Керима
15 ноября 2013 г. в 16:00 в Государственном музее музыкальной культуры Азербайджана состоялось мероприятие, посвященное памяти создателя и художественного руководителя музейного Ансамбля старинных музыкальных инструментов, народного артиста Азербайджанской Республики, доктора искусствоведения, профессора Бакинской музыкальной академии Меджнуна Керима.
Со вступительным словом выступила директор Государственного музея музыкальной культуры Азербайджана, доктор философии по искусствоведению, заслуженный работник культуры Алла Байрамова. Затем слово было передано заведующей филиалом музея Таране Зейналовой. Её выступление сопровождалось слайд-шоу и видеофрагментами, отражающими деятельность Меджнуна Керима.
На мероприятии выступили член-корреспондент Национальной академии наук Азербайджана, доктор искусствоведения, профессор, заслуженный деятель искусств Азербайджана и заслуженный деятель наук Земфира ханум Сафарова, проректор Бакинской музыкальной академии, доктор философии, профессор, заслуженный деятель искусств Гюльназ Абдуллазаде, ученый музыковед, доктор искусствоведения профессор Саадат Абдуллаева, кандидат искусствоведения Фаттах Халыгзаде, кандидат физико-математических наук Шамиль Гаджиев, заслуженный артист, доцент Национальной консерватории, концертмейстр Ансамбля старинных музыкальных инструментов Мунис Шарифов и другие.
На мероприятии были представлены музыкальные номера в исполнении Ансамбля старинных музыкальных инструментов и заслуженного артиста Азербайджана Тейюба Асланова.