17 fevral 2022-ci il tarixində Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin filialı olan Qara Qarayevin Ev Muzeyində Heydər Əliyev Fondu tərəfindən “Əbədi imzalar” layihəsi çərçivəsində nəşr olunmuş və muzeyə hədiyyə edilmiş görkəmli bəstəkar, pedaqoq, Azərbaycan EA-nın akademiki, SSRİ Xalq artisti, Dövlət mükafatları laureatı, Sosialist Əməyi Qəhrəmanı Qara Qarayevin əsərlərindən ibarət notların təqdimatı keçirilmişdir.
Milli-mədəni və mənəvi dəyərlərimizin qorunub saxlanılmasında, onların təbliğ olunmasında Heydər Əliyev Fondunun gördüyü işlər dövlətimiz, xalqımız üçün böyük töhfədir.
Heydər Əliyev Fondu tərəfindən hazırlanan, Azərbaycan bəstəkarlıq məktəbinin görkəmli nümayəndələrinin əsərlərinin notlarından ibarət “Əbədi imzalar” toplusunda 6 bəstəkarın əsərlərinin yer aldığı 71 məcmuə dərc olunmuşdur. Topluda Azərbaycan bəstəkarlıq məktəbinin 6 görkəmli nümayəndəsi - Asəf Zeynallı, Cövdət Hacıyev, Fikrət Əmirov, Qara Qarayev, Niyazi və Vasif Adıgözəlovun əsərlərinin notları yer almışdır.
“Əbədi imzalar” layihəsi Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyevanın təşəbbüsü ilə həyata keçirilmişdir.
Tədbirdə Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin direktoru, sənətşünaslıq elmləri doktoru, Əməkdar mədəniyyət işçisi Alla Bayramova və Qara Qarayev Ev Muzeyinin müdiri, pianoçu Züleyxa Qarayeva-Bağırova giriş sözü ilə çıxış etmişlər. Daha sonra dirijor Orxan Həşimov və Əməkdar rəssam Vüqar Əli çıxış etmişlər.
Təqdimat proqramında pianoçu, Azərbaycan Respublikasının Xalq artisti, Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyasının direktoru Murad Adıgözəlzadənin ifasında Qara Qarayevin əsərlərindən ibarət musiqi proqramı səslənmiş, Əməkdar rəssam Vüqar Əlinin bəstəkarın Ömər Xəyyamın şeirlərinə yazdığı səs və fortepiano üçün “Altı rübai”nin (1944) təəssüratı altında işlədiyi 6 rəsm əsərinin ilk təqdimatı olmuşdur.

17 февраля 2022 года в филиале Государственного музея музыкальной культуры Азербайджана, Доме-музее Кара Караева, состоялась презентация напечатанных в рамках проекта «Вечные подписи» и подаренных музею нот выдающегося композитора, педагога, академика Национальной Академии Наук Азербайджана, народного артиста СССР состоялось Государственное вручение нот из работ лауреата государственных премий, Героя социалистического труда Кара Караева.
Работа, проводимая Фондом Гейдара Алиева по сохранению и популяризации национальных, культурных и духовных ценностей, является большим вкладом в наш народ и государство.
В подготовленном Фондом Гейдара Алиева сборнике «Вечные подписи», состоящем из нот произведений видных представителей азербайджанской композиторской школы, опубликован 71 сборник произведений 6 композиторов. В сборник вошли ноты 6 видных представителей азербайджанской композиторской школы - Асафа Зейналлы, Джевдета Гаджиева, Фикрета Амирова, Кара Караева, Ниязи и Васифа Адыгезалова.
Проект «Вечные подписи» был осуществлен по инициативе Первого вице-президента Азербайджанской Республики, президента Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиевой.
Со вступительными речами на мероприятии выступили директор Государственного музея музыкальной культуры Азербайджана, доктор искусствоведения, заслуженный работник культуры Алла Байрамова и директор Дома-музея Кара Караева, пианистка Зулейха Караева-Багирова. Далее выступили дирижер Орхан Хашимов и заслуженный художник Вугар Али.
На вечере была представлена музыкальная программа в исполнении пианиста, народного артиста Азербайджанской Республики, директора Азербайджанской государственной академической филармонии Мурада Адыгезалзаде, впервые состоялась презентация 6 картин, написанных заслуженным художником Вугаром Али, вдохновленным произведением «Шесть рубаи» (1944) Кара Караева на слова Омара Хайяма.