HEYDƏR ƏLİYEV – MÜASİR AZƏRBAYCAN DÖVLƏTİNİN ƏBƏDİYAŞAR MEMARI
10 dekabr 2021-ci il tarixində Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyində Görkəmli siyasi və dövlət xadimi, Azərbaycan xalqının Ümummilli lideri Heydər Əliyevin vəfatının 18-ci ildönümü münasibətilə anım tədbiri keçirilmişdir.
Tədbirdə Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin direktoru, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, Əməkdar mədəniyyət işçisi Alla Bayramova giriş sözü ilə çıxış etmişdir. Ulu öndərin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilmişdir.
Muzeyin şöbə müdiri Xanım Abdinova “Heydər Əliyev – Müasir Azərbaycan dövlətinin əbədiyaşar memarı” mövzusunda çıxış etmişdir.
Tədbir Ümummilli lider Heydər Əliyevin həyatından, ölkəmizin quruculuq və inkişafı istiqamətində gördüyü misilsiz işlərdən bəhs edən “Heydər Əliyev – Dahi şəxsiyyət” sənədli filminin nümayişi ilə davam etmişdir.

HEYDAR ALIEV - THE ARCHITECTOR OF MODERN AZERBAIJAN
On December 10, 2021 at the State Museum of Music Culture of Azerbaijan, a commemorative event dedicated to the 18th anniversary of the death of a prominent politician and statesman, the General National Leader of the Azerbaijani People, Heydar Aliyev.
The event was opened by the Director of the State Museum of Music Culture of Azerbaijan, a candidate for the arts, a well-deserved worker of culture Alla Bairamova. The memory of the National Leader was honored by a moment of silence.
Head of the Museum Department Khanim Abdinova spoke on the topic " Heydar Aliev - the architect of modern Azerbaijan".
The event continued with a display of the documentary " Heydar Aliyev - a Great Person" about the life of National Leader Heydar Aliyev, his unprecedented work, creation and development of our country.