HEYDƏR ƏLİYEV – MÜASİR AZƏRBAYCAN DÖVLƏTİNİN ƏBƏDİYAŞAR MEMARI
10 dekabr 2021-ci il tarixində Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyində Görkəmli siyasi və dövlət xadimi, Azərbaycan xalqının Ümummilli lideri Heydər Əliyevin vəfatının 18-ci ildönümü münasibətilə anım tədbiri keçirilmişdir.
Tədbirdə Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin direktoru, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, Əməkdar mədəniyyət işçisi Alla Bayramova giriş sözü ilə çıxış etmişdir. Ulu öndərin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilmişdir.
Muzeyin şöbə müdiri Xanım Abdinova “Heydər Əliyev – Müasir Azərbaycan dövlətinin əbədiyaşar memarı” mövzusunda çıxış etmişdir.
Tədbir Ümummilli lider Heydər Əliyevin həyatından, ölkəmizin quruculuq və inkişafı istiqamətində gördüyü misilsiz işlərdən bəhs edən “Heydər Əliyev – Dahi şəxsiyyət” sənədli filminin nümayişi ilə davam etmişdir.

ГЕЙДАР АЛИЕВ - АРХИТЕКТОР СОВРЕМЕННОГО АЗЕРБАЙДЖАНА
10 декабря 2021 года в Государственном музее музыкальной культуры Азербайджана состоялось памятное мероприятие по случаю 18-летия со дня смерти видного политического и государственного деятеля, Общенационального лидера азербайджанского народа Гейдара Алиева.
Мероприятие открыла директор Государственного музея музыкальной культуры Азербайджана, кандидат искусствоведения, заслуженный работник культуры Алла Байрамова. Память Общенационального лидера была почтена минутой молчания.
Заведующая отделом музея Ханым Абдинова выступила на тему «Гейдар Алиев - архитектор современного Азербайджана».
Мероприятие продолжилось показом документального фильма «Гейдар Алиев - великая личность» о жизни Общенационального лидера Гейдара Алиева, его беспрецедентном труде, созидании и развитии нашей страны.