26 iyun – Narkomaniyaya və Narkobiznesə qarşı Beynəlxalq Mübarizə günü
24 iyun 2021-ci il tarixində Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyində “26 iyun – Narkomaniyaya və Narkobiznesə qarşı Beynəlxalq Mübarizə günü" münasibətilə tədbir keçirilmişdir.
Muzeyin ekspozisiya şöbəsinin müdiri Ülviyyə Şəmmədova “Sağlam gənclik naminə ağ ölümə yox deyək!” mövzusunda çıxış etdi və bu mübarizədə gənclərin muzeylərə cəlb olunmasının əhəmiyyətini xüsusi vurğuladı.
Muzeyin şöbə müdiri Xanım Abdinova vətəndaşlarımızın, xüsusilə də gənclərin əxlaqi və mənəvi tərbiyəsində, asudə vaxtlarının səmərəli təşkil olunmasında, onlarda sağlam düşüncə tərzinin formalaşmasında mədəniyyət ocaqlarının, marağa görə klubların, dərnəklərin əhəmiyyəti barədə çıxış etdi. Muzeyin əməkdaşı Orxan Məmmədov müasir gəncləri bəşəriyyətin bəlası olan narkomaniyadan uzaq durmağa, təhsil, maarifləndirici proqramlarla daha çox məşğul olmağa səsləmişdir.
Sonda Bakı Uşaq Teatrı tərəfindən səhnələşdirilən "Həyatla oyun" tamaşasının videoyazısı nümayiş olundu.

INTERNATIONAL DAY AGAINST DRUGS AND NARCOBUSINESS
June 24, 2021 Azerbaijan State Museum of Music Culture held an event dedicated to the International Day against Drug and Drug Business.
Ulviya Shammadova, head of exposition department, spoke on “Say no to white death for a healthy future” and noted the importance of engaging youth in the museum in the fight against drug addiction.
Head of the Museum Khanim Abdinova spoke about the importance of cultural centers, clubs and interests in moral and spiritual education of our citizens, the formation of healthy thinking, the effective organization of youth leisure, in particular. Museum employee Orhan Mamedov urged modern youth to stay away from drugs that are humanity's disaster and to participate more actively in educational and educational programs.
At the end of the event a video of the play “Game with Life” was shown in the production of Baku Children's Theater.