26 iyun – Narkomaniyaya və Narkobiznesə qarşı Beynəlxalq Mübarizə günü
24 iyun 2021-ci il tarixində Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyində “26 iyun – Narkomaniyaya və Narkobiznesə qarşı Beynəlxalq Mübarizə günü" münasibətilə tədbir keçirilmişdir.
Muzeyin ekspozisiya şöbəsinin müdiri Ülviyyə Şəmmədova “Sağlam gənclik naminə ağ ölümə yox deyək!” mövzusunda çıxış etdi və bu mübarizədə gənclərin muzeylərə cəlb olunmasının əhəmiyyətini xüsusi vurğuladı.
Muzeyin şöbə müdiri Xanım Abdinova vətəndaşlarımızın, xüsusilə də gənclərin əxlaqi və mənəvi tərbiyəsində, asudə vaxtlarının səmərəli təşkil olunmasında, onlarda sağlam düşüncə tərzinin formalaşmasında mədəniyyət ocaqlarının, marağa görə klubların, dərnəklərin əhəmiyyəti barədə çıxış etdi. Muzeyin əməkdaşı Orxan Məmmədov müasir gəncləri bəşəriyyətin bəlası olan narkomaniyadan uzaq durmağa, təhsil, maarifləndirici proqramlarla daha çox məşğul olmağa səsləmişdir.
Sonda Bakı Uşaq Teatrı tərəfindən səhnələşdirilən "Həyatla oyun" tamaşasının videoyazısı nümayiş olundu.

МЕЖДУНАРОДНЫЙ ДЕНЬ БОРЬБЫ С НАРКОМАНИЕЙ И НАРКОБИЗНЕСОМ
24 июня 2021 г. в Государственном музее музыкальной культуры Азербайджана состоялось мероприятие, посвященное Международному дню борьбы с наркоманией и наркобизнесом.
Заведующая отделом экспозиции Ульвия Шаммадова выступила на тему «Скажем нет белой смерти во имя здорового будущего» и отметила большое значение привлечения молодежи в музеи в борьбе с наркоманией.
Заведующая отделом музея Ханым Абдинова рассказала о значении культурных центров, клубов и кружков по интересам, в нравственном и духовном воспитании наших граждан, формировании здорового мышления, эффективной организации досуга молодежи, в частности. Сотрудник музея Орхан Мамедов призвал современную молодежь держаться подальше от наркотиков, которые являются бедой человечества, и более активно участвовать в образовательных и просветительских программах.
В конце мероприятия был показан видеоролик спектакля «Игра с жизнью» в постановке Бакинского детского театра.