15 İYUN - MİLLİ QURTULUŞ GÜNÜ
14 iyun 2021-ci il tarixində Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyində Milli Qurtuluş Günü münasibətilə tədbir keçirilmişdir.
Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin direktoru, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, Əməkdar mədəniyyət işçisi Alla Bayramova giriş sözü ilə çıxış edərək Ümummili lider Heydər Əliyevin 1993-cü ilin iyununda xalqın təkidi ilə ikinci dəfə hakimiyyətə qayıdışından sonra bütün sahələrdə olduğu kimi mədəniyyət sahəsində də diqqət və qayğısı haqqında ətraflı danışdı.
Sonra 15 iyun Milli Qurtuluş Gününə həsr olunmuş videoçarx nümayiş olundu.
Muzeyin şöbə müdiri Xanım Abdinova “15 iyun Milli Qurtuluş Günü” mövzusunda çıxış etdi.
Tədbir muzeyin Qədim Musiqi Alətləri Ansamblının (bədii rəhbər və konsertmeyster ,Azərbaycanın Xalq artisti Munis Şərifov) konsert proqramı ilə davam etdi.

15 июня - День национального спасения
14 июня в Государственном музее музыкальной культуры Азербайджана состоялось мероприятие, посвященное Дню национального спасения.
Директор Государственного музея музыкальной культуры Азербайджана, доктор философии по искусствоведению, заслуженный работник культуры Алла Байрамова выступив со вступительным словом, подробно рассказала о заботе и внимании вернувшегося к власти во второй раз в июне 1993-го года по настоянию азербайджанского народа Общенационального лидера Гейдара Алиева к области культуры, а также ко всем другим сферам. Затем был продемонстрирован видеоролик, посвященный 15 июня - Дню национального спасения. Заведующая отделом музея Ханым Абдинова выступила на тему “15 июня - День национального спасения”. Далее прозвучала концертная программа в исполнении Ансамбля старинных музыкальных инструментов (художественный руководитель и концертмейстер, народный артист Азербайджана Мунис Шарифов).