15 İYUN - MİLLİ QURTULUŞ GÜNÜ
14 iyun 2021-ci il tarixində Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyində Milli Qurtuluş Günü münasibətilə tədbir keçirilmişdir.
Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin direktoru, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, Əməkdar mədəniyyət işçisi Alla Bayramova giriş sözü ilə çıxış edərək Ümummili lider Heydər Əliyevin 1993-cü ilin iyununda xalqın təkidi ilə ikinci dəfə hakimiyyətə qayıdışından sonra bütün sahələrdə olduğu kimi mədəniyyət sahəsində də diqqət və qayğısı haqqında ətraflı danışdı.
Sonra 15 iyun Milli Qurtuluş Gününə həsr olunmuş videoçarx nümayiş olundu.
Muzeyin şöbə müdiri Xanım Abdinova “15 iyun Milli Qurtuluş Günü” mövzusunda çıxış etdi.
Tədbir muzeyin Qədim Musiqi Alətləri Ansamblının (bədii rəhbər və konsertmeyster ,Azərbaycanın Xalq artisti Munis Şərifov) konsert proqramı ilə davam etdi.

JUNE 15 IS THE DAY OF NATIONAL SALVATION
On June 14, an event dedicated to the National Salvation Day was held at the State Museum of Music Culture of Azerbaijan.
Director of the State Museum of Music Culture of Azerbaijan, PhD in Art, Honored Cultural Worker Alla Bayramova spoke in detail about the care and attention of the return to power for the second time in June 1993 at the insistence of the national leader Heydar Aliyev to the field of culture and to all other spheres. Then a video dedicated to June 15-National Salvation Day was demonstrated. Head of the museum department Hanim Abdinova spoke on the theme “June 15-National Rescue Day”. The concert program was followed by the Ensemble of ancient musical instruments (artistic director and concert master, People's Artist of Azerbaijan Munis Sharifov).