Elza İbrahimova - 80
Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyində 16 fevral 2018-ci il tarixində Azərbaycanın tanınmış bəstəkarı, xalq artisti, əməkdar incəsənət xadimi Elza İbrahimovanın anadan olmasının 80 illik yubileyinə həsr olunmuş tədbir keçirilmişdir.
Giriş sözü ilə Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin direktoru, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, Əməkdar mədəniyyət işçisi Alla Bayramova çıxış etmişdir. Sonra söz muzeyin şöbə müdiri Xanım Abdinovaya verilmişdir.
Tədbirdə Elza İbrahimovanın qardaşı Çingiz İbrahimov çıxış etmiş, bəstəkarın yubileyi münasibətilə nəşr olunan “Mahnılar” kitabını və diskini muzeyə hədiyyə etmişdir.
R.Behbudov adına Azərbaycan Dövlət Mahnı Teatrının solistləri, Beynəlxalq müsabiqələr laureatı Fəxri Kazım Nicat, Rövşən Qəhrəmanov, Emin Əhədov (f-no), Nərmin Rzayeva (f-no), muzeyin Qədim Musiqi Alətləri Ansamblının (bədii rəhbər, xalq artisti Munis Şərifov) artist-ifaçıları Nuriyyə Hüseynova, Teyyub Aslanov, Rasimə Seyidcahan, Ramin Hüseynov (akkordeon), Vasif Hüseynzadə (f-no) və başqa musiqiçilərin ifalarında Elza İbrahimovanın sevilən mahnılarından ibarət konsert proqramı təqdim edilmiş, videogörüntülər nümayiş olunmuşdur.
Tədbirin qonaqları musiqi ictimaiyyəti, bəstəkarın ailə üzvləri, Bakı muzeylərinin əməkdaşları, KİV-nin nümayəndələri və başqaları olmuşlar.

Эльза Ибрагимова - 80
В Государственном музее музыкальной культуры Азербайджана 16 февраля 2018 г. состоялось мероприятие, посвященное 80-летию со дня рождения известного азербайджанского композитора, народной артистки, заслуженного деятеля искусств Эльзы Ибрагимовой.
Со вступительным словом выступила директор Государственного музея музыкальной культуры Азербайджана, кандидат искусствоведения, заслуженный работник культуры Алла Байрамова. Затем слово было передано заведующей отделом музея Ханым Абдиновой.
На юбилейном вечере Эльзы Ибрагимовой выступил её брат Чингиз Ибрагимовой, подарил музею книгу «Песни» и диск, вышедшие в свет к юбилею композитора.
В исполнении солистов Азербайджанского государственного театра песни, лауреата Международных конкурсов Фахри Кязыма Ниджата, Ровшана Гахраманова, Эмина Ахадова (ф-но), Нармин Рзаевой (ф-но), артистов-исполнителей музейного Ансамбля старинных музыкальных инструментов (художественный руководитель, народный артист Мунис Шарифов) Нурии Гусейновой, Тейюба Асланова, Расимы Сеиджахан, Рамина Гусейнова (аккордеон), Васифа Гусейнзаде (ф-но) и других музыкантов была представлена концертная программа из любимых слушателями песен Эльзы Ибрагимовой, а также были продемонстрированы видеокадры.
Гостями мероприятия были музыкальная общественность, члены семьи композитора, сотрудники бакинских музеев, СМИ и другие.