Beynəlxalq Müsabiqə laureatları Arzu Huseynova və Mirxavər Əliyevanın solo konserti
9 dekabr 2016-cı il tarixində Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin filialı olan Niyazinin mənzil muzeyində Əməkdar incəsənət xadimi, professor Ülviyyə Hacıbəyovanın tələbələri, Bakı Xoreoqrafiya Akademiyasının magistrləri, Beynəlxalq Müsabiqə laureatları Arzu Huseynova və Mirxavər Əliyevanın solo konserti keçirilmişdir. Konsertdə Q.Qarayev, C.Hacıyev, Niyazi, F.Əmirov, İ.Brams, K.Debüsi, S.Raxmaninovun əsərlərindən ibarət rəngarəng musiqi proqramı təqdim olunmuşdur.
Konsertdə Bakı Xoreoqrafiya Akademiyasının, Bakı Musiqi Akademiyasının müəllim və tələbələri, Bakı muzeylərinin əməkdaşları və başqaları iştirak etmişlər.

Концерт лауреатов международных конкурсов Арзу Гусейновой и Мирхавар Алиевой
9 декабря 2016 г. в филиале Государственного музея музыкальной культуры Азербайджана, Квартире-музее Ниязи состоялся соло концерт студентов заслуженного деятеля искусств, профессора Ульвии Гаджибековой, магистров Бакинской хореографической академии, лауреатов международных конкурсов Арзу Гусейновой и Мирхавар Алиевой. На концерте была представлена красочная музыкальная программа из произведений К.Караева, Дж.Гаджиева, Ниязи, Ф.Амирова, И.Брамса, К.Дебюсси, С.Рахманинова.
В концерте принимали участие преподаватели и студенты Бакинской хореографической академии, Бакинской музыкальной академии, сотрудники бакинских музеев и другие.