Konfransın iştirakçıları Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyində
26 oktyabr 2016-cı il tarixində Bakıda keçirilmiş “İntermediallıq məsələləri. Musiqi və ədəbiyyat” mövzusunda beynəlxalq elmi-praktik konfransın iştirakçıları: Gürcüstan Dövlət Folklor və Musiqi Alətləri Mərkəzinin direktoru Revaz Kotrikadze, mərkəzin Xalq Musiqisi şöbəsinin rəhbəri, etnomusiqişünas Nana Valişvili, etnomusiqişünas Sopo Kotrikadze Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyini və onun filialı olan Niyazinin mənzil muzeyini ziyarət etmişlər.
Azərbaycanın qədim və klassik musiqi ənənələri haqqında, maestro Niyazinin həyat və yaradıcılığı haqqında verilmiş geniş məlumat qonaqlar tərəfindən böyük maraqla qarşılanmışdır.

Участники международной научно-практической конференции "Проблемы интермедиальности. Музыка и литература" в Государственном музее музыкальной культуры Азербайджана
26 октября 2016 г. участники проводимой в Баку международной научно-практической конференции "Проблемы интермедиальности. Музыка и литература": директор Тбилисского государственного музея грузинской народной музыки и музыкальных инструментов Реваз Котрикадзе, заведующая отделом Народной музыки центра, этномузыковед Нана Валишвили, этномузыковед Сопо Котрикадзе посетили Государственный музей музыкальной культуры Азербайджана и его филиал Квартиру-музей Ниязи. Гостям была предоставлена подробная информация о традициях древней и классической музыки Азербайджана, жизни и творчестве маэстро Ниязи