Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü
1 iyun 2016-cı il tarixində Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin filialı olan Niyazinin mənzil muzeyində R.Babayev adına 25 saylı 11 illik musiqi məktəbi ilə birgə Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibəti ilə “Musiqili Fidanlar” adlı konsert keçirilmişdir.
Tədbirdə Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin şöbə müdiri Xanım Abdinova və R.Babayev adına 25 saylı 11 illik musiqi məktəbinin direktoru Əmirhüseyn Hüseynov çıxış edərək uşaqları bayram münasibəti ilə təbrik etdilər.
Sonra tədbir iştirakçılarına məktəbin gənc və kiçik yaşlı istedadlı şagirdlərinin ifalarında Azərbaycan və dünya klassiklərinin əsərlərindən ibarət rəngarəng musiqi proqramı təqdim olundu.
Tədbirdə məktəbin məzunları olmuş- Bakı Musiqi Akademiyasının tələbəsi Gülnar Hacıyeva, Azərbaycan Milli Konservatoriyasının tələbəsi Sevinc Əliyeva, Azərbaycan Milli Konservatoriyası tərkibində Musiqi Kollecinin tələbəsi Aysel Əmirəliyeva və məktəbin müəllimləri Ofeliya Fərzəliyeva (f-no), Dina İsakova (vokal) öz musiqi ifaları ilə uşaqları təbrik etdilər.

Международный день защиты детей
1 июня 2016 года в филиале Государственного музея музыкальной культуры Азербайджана, Квартире-музее Ниязи совместно с 11-летней музыкальной школой № 25 имени Р.Бабаева в связи с Международным днем защиты детей состоялся концерт "Юные музыканты".
Заведующая отделом Государственного музея музыкальной культуры Азербайджана Ханым Абдинова и директор 11-летней музыкальной школой № 25 имени Р.Бабаева Амиргусейн Гусейнов поздравил детей с праздником.
Затем гостям мероприятия была представлена красочная концертная программа из произведений азербайджанских и мировых классиков в исполнении юных талантливых школьников.
Бывшие выпускники 11-летней музыкальной школы № 25 имени Р.Бабаева – студентка Бакинской музыкальной академии Гюльнар Гаджиева, студенка Азербайджанской национальной консерватории Севиндж Алиева, студентка Музыкального колледжа при Азербайджанской национальной консерватории Айсель Амиралиева и преподаватели школы Офелия Фарзалиева (ф-но), Дина Исакова (вокал) поздравили детей своими выступлениями.