Ümumilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 93-cü ildönümü
10 may 2016-cı il tarixində Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyində Ümumilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 93-cü ildönümünə həsr olunmuş tədbir keçirilmişdir. Tədbiri Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin direktoru,sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, Əməkdar mədəniyyət işçisi Alla Bayramova açmışdır.
Sonra muzeyin elmi işçisi Xanım Şabanova “Heydər Əliyev və mədəniyyətimiz” mövzusunda çıxış etmişdir. Tədbirdə “Heydər Əliyev-mədəniyyətimizin hamisi” sənədli filmi nümayiş edilmişdir.

93-я годовщина со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева
10 мая 2016 г. в Государственном музее музыкальной культуры Азербайджана состоялось мероприятие, посвященное 93-ой годовщине со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева. Со вступительным словом выступила директор Государственного музея музыкальной культуры Азербайджана, кандидат искусствоведения, заслуженный работник культуры Алла Байрамова.
Затем выступила научный сотрудник музея Ханым Шабанова на тему «Гейдар Алиев и азербайджанская культура». На мероприятии был продемонстрирован документальный фильм «Гейдар Алиев - хранитель азербайджанской культуры».