Frederik Şopenə həsr olunmuş tədbir
3 iyun 2015-ci il tarixində, saat 18:00-da Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin filialı olan Niyazinin mənzil muzeyində, Klassik Musiqi Həvəskarları Klubunda dahi bəstəkar və pianoçu Frederik Şopenə həsr olunmuş tədbir keçirilmişdir.
Tədbiri giriş sözü ilə Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin direktoru, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, Əməkdar mədəniyyət işçisi Alla Bayramova açmışdır. Daha sonra Yelena Boqoyevskaya F.Şopenin yaradıcılığı haqqında məruzə etmişdir. Bütün çıxışlar Frederik Şopenə həsr olunmuş slayd-şou ilə müşayiət olunmuşdur. Tədbir Bakı Musiqi Akademiyasının professorları Ülviyyə Hacıbəyova, Leyla Məmmədəliyeva, Azərbaycan Respublikasının Əməkdar artisti Nərgiz Kərimova, Yelena Boqoyevskaya, Bülbül adına Orta İxtisas Musiqi Məktəbinin, L.və M.Rostropoviçlər adına 21¹-li musiqi məktəbinin şagirdlərinin ifalarında F.Şopenin əsərlərindən ibarət konsert proqramı ilə davam etmişdir.
Tədbirin qonaqları musiqi ictimaiyyəti, Klassik Musiqi Həvəskarları klubunun üzvləri, musiqi məktəblərinin müəllim və şagirdləri, Bakı muzeylərinin əməkdaşları, KİV nümayəndələri və başqaları olmuşlar.

Мероприятие, посвященное Фредерику Шопену
3 июня 2015 г. в 18:00, в филиале Государственного музея музыкальной культуры Азербайджана Квартире-музее Ниязи, в Клубе любителей классической музыки состоялось мероприятие, посвященное великому композитору и пианисту Фредерику Шопену.
Со вступительным словом выступила директор Государственного музея музыкальной культуры Азербайджана, кандидат искусствоведения, заслуженный работник культуры Алла Байрамова. Затем Елена Богоевская выступила на тему творчества Ф.Шопена. Все выступления сопровождались слайд-шоу, посвященным Ф.Шопену. Мероприятие продолжилось концертной программой из произведений Фредерика Шопена в исполнении профессоров Бакинской музыкальной академии Ульвии Гаджибековой, Лейлы Мамедалиевой, заслуженной артистки Наргиз Керимовой, Елены Богоевской, учеников Средней специальной музыкальной школы им. Бюльбюля и Музыкальной школы №21 им. Л. и М.Ростроповичей.
Гостями мероприятия были музыкальная общественность, члены Клуба любителей классической музыки, преподаватели и ученики музыкальных школ, сотрудники бакинских музеев, представители СМИ и др.