Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin Klassik Musiqi Həvəskarları Klubunda Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 90 illiyinə həsr olunmuş gənc vokalçı, beynəlxalq müsabiqələr laureatı Ramil Qasımovun konserti
3 aprel 2013-cü il tarixində saat 18:00-da Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin Klassik Musiqi Həvəskarları Klubunda Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 90 illiyinə həsr olunmuş silsilə tədbirlərin davamı olaraq gənc vokalçı, Beynəlxalq müsabiqələr laureatı Ramil Qasımovun konserti keçirilmişdir. Giriş sözü ilə Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin direktor müavini Təranə Qurbanova çıxış etmişdir.
Tədbirdə Ramil Qasımovun ifasında Azərbaycan xalq və bəstəkar mahnılarından ibarət geniş konsert proqramı, həmçinin onun operalardan ifasının videofraqmentləri təqdim olunmuşdur. Sonra Ramil Qasımov yaradıcılığı haqqında tamaşaçıları maraqlandıran sualları cavablandırmışdır.
Tədbirin iştirakçıları Bakı muzeylərinin əməkdaşları, Klassik Musiqi Həvəskarları Klubunun üzvləri, KİV-nin və televiziyanın nümayəndələri və və başqaları olmuşlar.

Концерт Рамиля Гасымова
3 апреля в 18:00 в Клубе Любителей Классической Музыки Государственного Музея Музыкальной Культуры Азербайджана как продолжение цикла мероприятий, посвященных 90-летию со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева, состоялся концерт молодого вокалиста, лауреата Международных премий Рамиля Гасымова. Со вступительным словом выступила заместитель директора Государственного Музея Музыкальной Культуры Азербайджана Тарана Гурбанова.
На мероприятии в исполнении Рамиля Гасымова прозвучали произведения азербайджанских и зарубежных композиторов, а также были представлены видеофрагменты его выступлений в операх. Затем Рамиль Гасымов ответил на все интересующие зрителей вопросы, касающееся его творчества.
Участниками мероприятия были представители Бакинских музеев, члены Клуба Любителей Классической Музыки, представители СМИ и телевидения и др.