26 iyun - Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələri günü
25 iyun 2021-ci il tarixində Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyində 26 iyun - Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələri günü münasibətilə “Ən igid əsgər, bizim əsgər” adlı tədbir keçirilmişdir.
Muzeyin şöbə müdiri Xanım Abdinova giriş sözü ilə çıxış etmiş, Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələri günü haqqında ətraflı danışmışdır.
Tədbirdə İkinci Qarabağ müharibəsinin iştirakçıları olmuş qazi Sübhan Xankişiyev, qazi Nurlan Suleymanov və Namiq Manafovla görüş olmuşdur. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Cənab İlham Əliyevin sərəncamı ilə Azərbaycan Respublikasının Laçın, Füzuli rayonlarının işğaldan azad olunması uğrunda aparılmış döyüş əməliyyatlarında iştirak edərək, şəxsi igidlik və şücaət nümayiş etdirmiş Sübhan Xankişiyev “Laçının azad olunmasına görə”, “Füzulinin azad olunmasına görə” medalları , Nurlan Suleymanov “Füzulinin azad olunmasına görə” medalı, Namiq Manafov “Laçının azad olunmasına görə” medalı ilə təltif olunmuşlar. Qeyd edək ki, Sübhan Xankişiyev bir vaxtlar muzeyin əməkdaşı olmuşdur. Görüşdə Sübhanın cəbhə yoldaşı şəhid, musiqiçi Tamerlan Mahmudovun xatirəsi yad edilərək videoçarx nümayiş olunmuşdur. Həmçinin İkinci Qarabağ müharibəsinin könüllü iştirakçısı Azərbaycan Milli Konservatoriyasının tələbəsi, Bakı Humanitar Kollecinin müəllimi tarzən Fərid Atazadə ilə virtual görüş olmuşdur.

THE BRAVEEST SOLDIER, OUR SOLDIER
On June 25, 2021, an event called “The bravest soldier, our soldier” was held at the State Museum of Music of Azerbaijan on the occasion of June 26-the Day of the Armed Forces of Azerbaijan.
Head of the department of the Museum Khanim Abdinova spoke in detail about the Day of the Azerbaijani Armed Forces.
During the event, a meeting was held with the injured, veterans of the Second Karabakh War Subhan Khankishiev and Nurlan Suleymanov and veteran Namig Manafov. Subhan Khankishiev, who showed personal courage and bravery, who participated in the fighting to liberate Lachinsky and Fizulinsky districts of Azerbaijan under the order of the President of the Azerbaijan Republic, Mr. Ilham Aliyev was awarded with medals “For the liberation of Lachin”, “For the liberation of Fizuli”, Nurlan Suleymanov was awarded medal “For the liberation of Fizuli”, Namig Manafov was awarded with the medal “For the Liberation of Lachin”. It should be noted that Subhan Khankishiev was an employee of the State Museum of Musical Culture of Azerbaijan for several years. During the meeting, a video dedicated to the memory of the combat comrade Subhan, Shekhid, musician Tamerlan Mahmudov was shown. Also held a virtual meeting with a student of the Azerbaijani National Conservatory, volunteer - participant of the Second Karabakh War, teacher of Baku Humanities College, tarist Farid Atazade.