“BÖYÜKLƏR DƏ UŞAQ OLUBLAR”
2 iyul 2021-ci il tarixində Tofiq Quliyev adına 12 nömrəli 11 illik Musiqi Məktəbinin direktoru, Əməkdar müəllim Gülnarə Səfərova və musiqi məktəbinin şagirdləri Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin filialı olan Qara Qarayevin Ev Muzeyini ziyarət etmişlər.
Qonaqlar görkəmli Azərbaycan bəstəkarı, pedaqoqu, SSRİ Xalq artisti, Dövlət Mükafatları laureatı, AMEA-nın akademiki Qara Qarayevin uşaqlıq və gənclik dövründə yaşadığı, təhsil aldığı mənzildə dahi sənətkarın uca zirvələrə aparan yaradıcılıq yolu ilə tanış olmuşlar. Qeyd edilmişdir ki, musiqidə ilk biliklərini anası Sona xanımdan alan balaca Qara ilk musiqi təhsilini isə Bakıda fəaliyyət göstərən uşaq musiqi məktəbində virtuoz pianoçu, Əməkdar incəsənət xadimi Vladimir Mixayloviç Kozlovun sinfində almışdır. Məktəbin şagirdlərinin Qara Qarayevin sonrakı təhsil illəri, həyat və yaradıcılıq yolu haqqında muzey eksponatlarının müşayiəti ilə aldıqları məlumatlar onlarda böyük təəssürat yaratmışdır. Bu təəssüratla da Tofiq Quliyev adına 12 nömrəli 11 illik Musiqi Məktəbinin gənc istedadları muzeydə konsert proqramı ilə çıxış etmişlər.

ADULTS WERE CHILDREN TOO
On July 2, 2021, the director of the 11-year-old music school No. 12 named after Tofik Guliyev, Honored Teacher Gulnar Safarov and students of the music school visited the House-Museum of Garayev - a branch of the State Museum of Music Culture of Azerbaijan.
Guests got acquainted with the creative way leading to high heights, the great Azerbaijani composer, the educator, the people's artist of the USSR, the winner of the State Awards, Academician of NAS Garayev, in the apartment where he lived and studied in childhood and youth. It was noted that little Gara, who received the first musical knowledge from his mother Sona, received his first musical education at the children's music school in Baku, in the class of a virtuoso pianist, a well-deserved artist of arts Vladimir Mikhailovich Kozlov. The information received by the students of the school about the recent years of education, life and creativity of Gara Garayev, accompanied by a display of museum exhibits, made a great impression on them. Under this impression young talents of the 11-year-old music school No. 12 named after Tofik Guliyev performed in the museum with a concert program.