Məşhur rəssam, Rusiya İncəsənət Akademiyasinin Müxbir üzvü Nikas Safronovun muzeyə hədiyyə etdiyi taninmiş cazmen və pianoçu Vaqif Mustafazadənin portretinin təqdimati mərasimi.
Tədbirdə Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin direktoru, sənətşünaslıq namizədi, əməkdar mədəniyyət işçisi, Alla Bayramova və muzeyin filialı olan Vaqif Mustafazadənin Ev Muzeyinin müdiri, Vaqif Mustafazadə Fondunun sədri Afaq Əliyeva çıxış etmişlər.
Məşhur rəssam, Rusiya İncəsənət Akademiyasının Müxbir üzvü Nikas Safronovun muzeyə hədiyyə etdiyi Vaqif Mustafazadənin portretinin (kağız, sangina, 44x32) təqdimatı olmuşdur. Tanınmış musiqiçilərdən Azərbaycanın xalq artisti, Şöhrət ordenli, professor Faiq Sücəddinov və saksofon ifaçısı Rafiq Seyidzadə, 2 nömrəli incəsənət və 16 nömrəli musiqi məktəblərinin şagirdləri konsert proqramı ilə çıxış etmişlər.

Презентация портрета Вагифа Мустафазаде работы Никаса Сафронова
16 марта в помещении филиала Дома-музея Вагифа Мустафазаде состоялось мероприятие, посвященное дню рождения известного джазмена и пианиста. Его открыли директор музея, кандидат искусствоведения, заслуженный работник культуры, Алла Байрамова, а также заведующий филиалом и председатель Культурно-Благотворительного Фонда им. Вагифа Мустафазаде, Афаг Алиева.
Состоялась презентация портрета Вагифа Мустафазаде (бумага, сангина, 44х32), подаренного музею известным художником, членом-корреспондентом Российской Академии Искусств, Никасом Сафроновым.
На презентации присутствовали известный композитор, народный артист, награжденный орденом «Славы», профессор Фаик Суджаддинов, саксофонист Рафик Сеидзаде, исполнившие музыкальные композиции в память о Вагифе Мустафазаде. Также с концертной программой выступили ученики 2-ой школы искусств и 16-ой музыкальной школы.