Fransız dirijoru və bəstəkarı Loran Pötijirarla görüş
Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin filialı olan Niyazinin mənzil muzeyində 24 noyabr 2011-ci il tarixdə görkəmli fransız dirijoru və bəstəkarı Loran Pötijirarla (Laurent Petitgirard) ilə görüş keçirilmişdir.
Tədbiri giriş sözü ilə muzeyin direktoru, sənətşünaslıq namizədi, əməkdar mədəniyyət işçisi Alla Bayramova açdı. Sonra söz tanınmış fransız dirijoru və bəstəkarı Loran Pötijirara verdi. Loran PPötijirar öz yaradıcılığı haqqında tədbirə gələnlərə ətraflı məlumat verdi. Tədbirdə bəstəkarın opera əsərlərindən ariyalar video görüntülərlə səsləndirildi.
Tədbiri sonunda Loran Pötijirar əsərlərinin partituralarını, klavirlərini və CD-ni muzeyə hədiyyə etdi.
Muzeyin direktoru Alla Bayramova muzeyin“Qara Qarayev. Həyat və yaradıcılığı Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin materiallarında” kitabını, Niyazinin fortepiano pyeslərinin not kitabını Loran Pötijirara hədiyyə etdi.
Tədbirdə muzeyin əməkaşları, bəstəkarlardan Elnarə Dadaşova, Rüfət Xəlilov, Məmmədağa Umudov, pianoçu Murad Hüseynov və kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri iştirak etmişlər.

Встреча с французским дирижером, композитором Лораном Пётитжираром
24 ноября 2011 года в филиале Государственного Музея Музыкальной Культуры Азербайджана, в Квартире-музее Ниязи, прошла встреча с выдающимся французским дирижером и композитором Лораном Пётитжираром.
Вечер открыла директор музея, кандидат искусствоведения, заслуженный работник культуры, Алла Байрамова.
Затем слово было предоставлено Лорану Пётитжирару, который подробно рассказал присутствующим о своей творческой деятельности. Были продемонстрированы видеозаписи из опер композитора. В конце встречи Лоран Пётитжирар подарил музею компакт диск со своими произведениями, их партитуры и клавиры.
В ответ Алла Байрамова преподнесла французскому гостю книгу музея «Кара Караев. Жизнь и деятельность в материалах Государственного Музея Музыкальной Культуры Азербайджана», а также, ноты пьес для фортепиано, дирижера и композитора – Ниязи.
На мероприятии присутствовали работники музея, пианист Мурад Гусейнов, композиторы Эльнара Дадашова, Руфат Халилов, Мамедага Умудов и представители СМИ.