Azərbaycanda Beynəlxalq muzeylər gününün bayram edilməsinin yekun akkordu!
Azərbaycan muzeyləri tarixində ilk dəfə olaraq Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlər Muzeyi tərəfindən təşkil olunan rəqs axşamı uğurla baş tutmuşdur!
Axşamda çoxsaylı rəqs vurğunları, musiqi və rəqs həvəskarları iştirak edirdi. Proqramda müxtəlif rəqslər: Azərbaycan xalq rəqsləri, vals, salsa, tanqo və başqaları təqdim olunmuşdur. Ustad dərsləri keçirilmiş və tanqo tarixinə, musiqi alətlərinə və tanqo etiketinə dair mühazirələr oxunmuşdur. Bütün iştirakçılara sonsuz təşəkkürlər!
Muzeyin direktoru Alla Bayramovaya Misir mədəniyyət mərkəzinin direktoru tərəfindən Misirin Ali təhsil nazirliyinin diplomu təqdim olunmuşdur.
Axşamın qonaqları və iştirakçıları Badi Kubə, İN -Tango Baku, TanGo ON, E.L. CLUB de TANGO, Bakı Xoreoqrafiya Akademiyası, həmçinin Azərbaycanın xalq artistləri Roza Cəlilova, Cəmilə Bayramova, Kamila Hüseynova, əməkdar mədəniyyət işçisi Maira Almaszadə, “Andrey Krupin və Bakı tandemi” qrupu, Alagöz Salahova, xalq artisti Munis Şərifovun rəhbərliyi ilə muzeyin Qədim Musiqi Alətləri Ansamblı, Bakıdakı Argentina səfirliyinin konsulu Eduardo Kavalyero ailəsi ilə, Azərbaycanın Əməkdar heykəltəraşı Hüseyn Haqverdiyev və başqaları idilər.

DANCES IN THE MUSEUM
Organized by the State Museum of Musical Culture of Azerbaijan for the first time in the history of Azerbaijani museums, the dance evening was a success!
It involved so many enthusiastic people, music lovers and dancers. There were different dances in the program: waltz, Azerbaijani traditional dances, salsa, tango and others. Organized master classes and lectures on the history of tango, musical instruments and etiquette of tango. Many thanks to all the participants!
Director of the museum Alla Bayramova was awarded a diploma of the Ministry of Higher Education of Egypt by director of the Egyptian Cultural Center.
The guests and participants of the evening were Badi Kuba, I N - Tango Baku, TanGo ON, E.L. CLUB de TANGO, Baku Choreography Academy, as well as People's Artists of Azerbaijan Roza Jalilova, Jamil Bayramov, Kamila Huseynova, Honoured Cultural Worker Maira Almaszade, "Andrey Krupin and Baku Tandem" group, Alagoz Salakhova, museum ensemble of ancient musical instruments under the guidance of People's Artist Munis Sharifova, Consul of the Embassy of Argentina in Baku Eduardo Cavaliero with his family, Honoured sculptor of Azerbaijan Huseyn Hagverdiyev and many others.