"Musiqinin Məcnunu" filminin təqdimatı
26 oktyabr 2017-ci il tarixində Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyində Azərbaycanın qədim musiqi alətlərinin tədqiqatçısı və bərpaçısı, görkəmli alim, Xalq artisti, professor Məcnun Kərimin xatirəsinə həsr olunmuş "Musiqinin Məcnunu" filminin təqdimatı keçirilmişdir.
Tədbiri giriş sözü ilə Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin direktoru, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, əməkdar mədəniyyət işçisi Alla Bayramova açmışdır. Sonra muzeyin Xalq Çalğı Alətləri şöbəsinin müdiri Təranə Zeynalova çıxış etmişdir.
“Musiqinin Məcnunu” sənədli filminin təqdimatından sonra Məcnunə Kərimin fəaliyyəti, musiqimizin təbliği sahəsindəki xidmətləri haqqında filologiya üzrə fəlsəfə doktoru, Həsən bəy Zərdabi mükafatı laureatı, yazıçı-publisist Şövkət Hüseynova, Mədəniyyət müəssisələri və xalq yaradıcılığı şöbəsinin müdiri Fikrət Babayev çıxış etmişlər.
Tədbirdə Məcnun Kərimin yaradıcısı və bədii rəhbəri olduğu Qədim Musiqi Alətləri Ansamblının ifasında musiqi proqramı təqdim olunmuşdur.

26 октября 2017 г. в Государственном музее музыкальной культуры Азербайджана состоялся показ фильма «Меджнун музыки», посвященного памяти профессора Меджнуна Керима, народного артиста, выдающегося ученого, исследователя и реставратора древних азербайджанских музыкальных инструментов.
Со вступительным словом выступила директор Государственного музея музыкальной культуры Азербайджана, кандидат искусствоведения, заслуженный работник культуры Алла Байрамова. Затем выступила заведующая музейным Отделом азербайджанских народных инструментов Тарана Зейналова.
После показа фильма «Меджнун музыки» о деятельности и заслугах в области пропаганды азербайджанской музыки Меджнуна Керима рассказали кандидат филологических наук, лауреат премии Гасан бека Зардаби, писатель-публицист Шовкет Гусейнова, заведующий отделом учреждений культуры и народного искусства Министерства культуры и туризма Азербайджана Фикрет Бабаев.
На мероприятии в исполнении созданного Меджнуном Керимом музейного Ансамбля старинных музыкальных инструментов была представлена концертная программа.