Mesopotamiya ritmləri
Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyində 17 mart 2011-ci il il tarixində saat 15:00-da 1996-ci ildən İraqda fəaliyyət göstərən “Anqam Ərrafidey” (tərcümədə Mesopotamiya ritmləri) musiqi ansamblının musiqiçiləri Qeys Əbdurrəzaq, Məhəmməd Rauf, Sabah Həşimin ifasında konsert keçirilmişdir.
Tədbirdə giriş sözü ilə Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin direktoru, sənətşünaslıq namizədi, əməkdar mədəniyyət işçisi Alla Bayramova çıxış etmişdir.
İraqın Azərbaycandakı səfiri Haydar Əl-Barrak, Qətər dövlətinin Azərbaycandakı səfiri Şeyx Mübarak Fəhəd, Fələstinin Azərbaycandakı səfiri Naoser Abdul Kərim, Misirin Azərbaycandakı səfiri Saabr Abdul Mansur və səfirliklərin başqa nümayəndələri də tədbirdə iştirak etmişlər. Tədbirdə həmçinin Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin incəsənət şöbəsinin mudiri Fərəh Əliyeva, musiqişünaslar, Bakı Musiqi Akademiyasının, Azərbaycan Milli Konservatoriyasının tələbələri, Bakı muzeylərinin əməkdaşları, mətbuat və televiziya nümayəndələri iştirak etmişlər.

17 марта 2011 г. в 15:00 в Государственном Музее Музыкальной Культуры Азербайджана состоялся концерт ансамбля иракских музыкантов «Ангам Аррафидей» (в переводе «Ритмы Месопотамии»), который функционирует с 1996 г.
Концерт прошел в исполнении солистов ансамбля Гейса Абдурразага, Мухаммеда Рауфа, Сабаха Хашима.
На мероприятии со вступительным словом выступила директор Государственного Музея Музыкальной Культуры Азербайджана, кандидат искусствоведения, заслуженный работник культуры Алла Байрамова.
На вечере присутствовали посол Ирака в Азербайджане Ал-Баррак, посол государства Катар в Азербайджане Шейх Мубарак Фахад, посол Палестины Наосер Абдул Керим, посол Египта Саавар Абдул Мансур и др. представители посольств, а также зав.отделом искусств Министерства Культуры и Туризма Фарах Алиева, музыковеды, студенты Бакинской Музыкальной Академии и Азербайджанской Национальной Консерватории, сотрудники музеев и представители печати и телевидения.