Fəxri Kazım Nicatın konserti
1 may 2017-ci il tarixində Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyində SSRİ Xalq artisti Rəşid Behbudovun xatirəsinə həsr olunmuş tədbir keçirilmişdir. Tədbirdə vokalçı, R. Behbudov adına Dövlət Mahnı Teatrının solisti, Beynəlxalq Müsabiqələr laureatı Fəxri Kazım Nicatın ifasında Rəşid Behbudovun repertuarından konsert proqramı səslənmişdir. Onun ifalarını Bakı Musiqi Kollecinin tələbələri müşayiət etmişlər.
Tədbiri giriş sözü ilə Azərbaycan Milli Konservatoriyası nəzdində Bakı Musiqi Kollecinin direktoru, əməkdar incəsənət xadimi, professor Nazim Kazımov açmışdır.
Tədbir Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin arxiv materialları əsasında hazırlanmış Rəşid Behbudovun həyat və yaradıcılıq yolunu əks etdirən slayd-şou ilə müşayiət olunmuşdur.

Концерт Фахри Кязыма Ниджата
1 мая 2017 г. в Государственном музее музыкальной культуры Азербайджана состоялось мероприятие, посвященное памяти народного артиста СССР Рашида Бехбудова. На мероприятии в исполнении солиста Азербайджанского государственного театра песни им. Рашида Бехбудова, лауреата международных конкурсов Фахри Кязыма Ниджата была представлена концертная программа из репертуара Рашида Бехбудова. Студенты Бакинского музыкального колледжа аккомпанировали Фахри Кязыму Ниджату во время его выступлений.
Со вступительным словом выступил директор Бакинского музыкального колледжа при Азербайджанской государственной консерватории, заслуженный деятель искусств Азербайджана, профессор Назим Кязимов.
Мероприятие сопровождалось слайд-шоу, отражающим жизнь и творчество Рашида Бехбудова, на основе архивных материалов Государственного музея музыкальной культуры Азербайджана.