Əməkdar artist Teyyub Aslanovun "Aman təklik əlindən" diskinin təqdimatı
2 noyabr 2016-cı il tarixində Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyi Qədim Musiqi Alətləri Ansamblın yaranmasının 20 illik yubileyi çərçivəsində ansamblın solisti, Əməkdar artist Teyyub Aslanovun diskinin təqdimatını keçirmişdir.
Sonra muzeyin Xalq Çalğı Alətləri şöbəsinin müdiri Təranə Zeynalova Teyyub Aslanovun yaradıcılıq yolu, sənət uğurları barədə çıxış etmişdir. Tədbirdə "Aman təklik əlindən" diskinin təqdimatı keçirilmişdir. Tədbirdə Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin rekroru Fərəh Əliyeva, Əməkdar incəsənət xadimi, musiqişünas Cahangir Səlimxanov, Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin katibi, dramaturq, "Məclisi-Üns" verilişinin müəllifi İlqar Fəhmi, Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin dosenti Mirnazim Əsədullayev, "Cəngi" estrada folklor ansamblının bədii rəhbəri, Əməkdar artist Mircavad Cəfərov, Azərbaycan Respublikasının Xalq artisti, "Şöhrət" ordenli Səkinə İsmayılova, Respublikanın Əməkdar artisti Bəsti Sevdiyeva, muzeyin Qədim Musiqi Alətləri Ansamblının bədii rəhbəri, Xalq artisti Munis Şərifov, Əməkdar artist, tarzən Əliağa Sədiyev çıxış etmişlər. Çıxışlar muzeyin arxiv materialları əsasında hazırlanmış slayd-şou ilə nümayiş olunmuşlar.
Tədbirin qonaqları musiqi ictimaiyyəti, Azərbaycan Bəstəkarlar İttifaqının, Azərbaycan Milli Konservatoriyasının, Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin, Bakı muzeylərinin əməkdaşları, Klassik Musiqi Həvəskarları Klubunun üzvləri, KİV-nin nümayəndələri və başqaları olmuşlar.

Презентация диска "Аман тяклик ялиндян" заслуженного артиста Азербайджана Тейюба Асланова
2 ноября 2016 г. Государственный музей музыкальной культуры Азербайджана в рамках 20-летнего юбилея музейного Ансамбля старинных музыкальных инструментов провел презентацию диска заслуженного артиста Азербайджана Тейюба Асланова.
Со вступительным словом выступила директор Государственного музея музыкальной культуры Азербайджана, кандидат искусствоведения, заслуженный работник культуры Алла Байрамова. Заведующая музейным Отделом народных музыкальных инструментов Тарана Зейналова рассказала о творческом пути и успехах Тейюба Асланова. На мероприятии состоялась презентация диска "Аман тяклик ялиндян". На мероприятии выступили ректор Азербайджанского государственного университета культуры и искусств Фарах Алиева, заслуженный деятель искусств, музыковед Джахангир Селимханов, секретарь Союза писателей Азербайджана, драматург, автор передачи "Меджлиси-Унс" Ильгар Фахми, доцент Азербайджанского государственного университета культуры и искусств Мирназим Асадуллаев, художественный руководитель эстрадного фольклорного ансамбля "Джанги", заслуженный артист Мирджавад Джафаров, народная артистка Азербайджана Сакина Исмаилова, заслуженная артистка Бясти Севдиева, художественный руководитель Ансамбля старинных музыкальных инструментов, народный артист Мунис Шарифов, заслуженный артист, тарист Алиага Садиев.
Гостями мероприятия были музыкальная общественность, сотрудники Союза композиторов Азербайджана, Азербайджанской национальной консерватории, Азербайджанского государственного университета культуры и искусств, бакинских музеев, члены Клуба любителей классической музыки, СМИ и др.