“Dünyanın musiqi inciləri”
19 may 2016-cı il tarixində Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin filialı olan Niyazinin mənzil muzeyində 18 may - Beynəlxalq Muzeylər Günü münasibəti ilə “Dünyanın musiqi inciləri” adlı konsert keçirilmişdir.
Konsertdə Bakı Musiqi Akademiyasının professorları Ülviyyə Hacıbəyova və Kəmalə Nemanovanın tələbələri Beynəlxalq Müsabiqə Laureatları Rəna Novruzbəyli, Aida Ramazanovanın və Arzu Hüseynova, Günel Abdullayevanın ifalarında A.K.Debüssinin, V.A.Motsartın, Q.V.Sviridovun, F.Şopenin, İ.A.Albenizin əsərlərindən ibarət maraqlı konsert proqramı təqdim olunmuşdur.

"Жемчужины мира музыки"
19 мая 2016 г. в филиале Государственного музея музыкальной культуры Азербайджана, Квартире-музее Ниязи, в связи с 18 мая - Международным днем музеев, состоялся концерт в исполнении учащихся Бакинской музыкальной академии под названием "Жемчужины мира музыки".
На концерте, в исполнении студентов профессоров Бакинской музыкальной академии Ульвии Гаджибековой и Кямали Немановой – лауреатов международных конкурсов Рены Новрузбейли, Аиды Рамазановой и Арзу Гусейновой, Гюнель Абдуллаевой прозвучала интересная концертная программа из произведений А.К.Дебюсси, В.А.Моцарта, Г.В.Свиридова, Ф.Шопена, И.А.Албениза.