Görkəmli bəstəkar, pianoçu, dirijor, Azərbaycan respublikasının xalq artisti Tofiq Quliyevin yaradıcılığına həsr olunmuş tədbir
4 noyabr 2015-ci il tarixində Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin filialı olan Niyazinin Mənzil Muzeyində, Klassik Musiqi Həvəskarları Klubunda görkəmli bəstəkar, pianoçu, dirijor, Azərbaycan respublikasinin xalq artisti Tofiq Quliyevin yaradıcılığına həsr olunmuş tədbir keçirilmişdir.
Giriş sözü ilə Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin direktoru, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, əməkdar mədəniyyət işçisi Alla Bayramova çıxış etmişdir.
Muzeyin şöbə müdiri Xanım Abdinova Tofiq Quliyevin keçdiyi həyat yolundan və yaradıcılığından söhbət açmışdır.
Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin zəngin arxiv materialları əsasında hazırlanmış slayd-şou, bəstəkarın musiqi və kino fəaliyyətini əks etdirən video görüntülər nümayiş olunmuş, mahnılarından ibarət konsert proqramı təqdim edilmişdir.
Tədbirin qonaqları musiqi ictimaiyyəti, Ü.Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının müəllim və tələbələri, Klassik Musiqi Həvəskarları Klubunun üzvləri, Bakı muzeylərinin əməkdaşları, KİV nümayəndələri və b. olmuşlar.
T.Quliyev. Söz: R.Rza “Qızıl üzük”
İfa edir: Ü.Hacıbəyli adına BMA-nın III kurs tələbəsi Aydan Həsənova. Müşayiət edir: Çinarə Səmədova

Мероприятие, посвященное творчеству Тофика Кулиева
4 ноября 2015 г. в филиале Государственного музея музыкальной культуры Азербайджана, Квартире-музее Ниязи, в Клубе любителей классической музыки состоялось мероприятие, посвященное творчеству выдающегося азербайджанского композитора, пианиста, дирижера, народного артиста Азербайджана Тофика Кулиева.
Заведующая отделом музея Ханым Абдинова рассказала о жизненном пути и творчестве Тофика Кулиева.
На мероприятии были продемонстрированы - слайд-шоу на основе богатых архивных музейных материалов, а также видео фрагменты, отражающие музыкальную и кинематографическую деятельность композитора. В исполнении студентов БМА Айдан Гасановой, Чинары Самедовой, Гюллю Бабашовой и Айсель Шахбазлы была представлена интересная концертная программа из песен Тофика Кулиева.
Гостями мероприятия были музыкальная общественность, преподаватели и студенты БМА им. Уз.Гаджибейли, члены Клуба любителей классической музыки, сотрудники бакинских музеев, представители СМИ и др.