Sərgi “Üzeyir Hacıbəyli - 130”
Əziz dostlar! Sizi dahi bəstəkar, Azərbaycan bəstəkarlıq məktəbinin banisi Üzeyir Hacıbəylinin anadan olmasının 130 illik yubileyinə həsr olunmuş Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyi, Azərbaycan Dövlət Teatr Muzeyi və Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyasının materialları əsasında sərgiyə dəvət edirik! Sərgidə Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin və Azərbaycan Dövlət Teatr Muzeyinin materialları əsasında Üzeyir Hacıbəylinin əsərlərinin tamaşalarına çəkilmiş dekorasiyalar, eskizlər və s., Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyasının “Musiqi təsviri incəsənətdə” adı altında rəsm əsərləri və xalça nümayiş olunur.
Giriş sərbəstdir.
Ünvan: Neftçilər prospekti 49, Muzey Mərkəzi, 2-ci mərtəbə, Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyi

Выставка “Узеир Гаджибейли - 130”
Дорогие друзья! Приглашаем вас на выставку, посвященную 130-летию великого азербайджанского композитора, основателя азербайджанской композиторской школы Узеира Гаджибейли, на основе материалов Государственного музея музыкальной культуры Азербайджана, Азербайджанского государственного музея театра и Азербайджанской государственной академии художеств. На выставке, на основе материалов Государственного музея музыкальной культуры Азербайджана и Азербайджанского государственного музея театра показаны нарисованные к постановкам произведений Узеира Гаджибейли, декорации, эскизы и др. Азербайджанская государственная академия художеств представляет произведения изобразительного искусства и ковер на тему «Музыка в изобразительном искусстве».
Вход бесплатный.
Адрес: проспект Нефтчиляр 49, Музейный центр, 2-ой этаж, Государственный музей музыкальной культуры Азербайджана