Əməkdar jurnalist Qalina Mikeladze ilə görüş
Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyi 8 iyul 2015-ci il tarixində, Niyazinin mənzil muzeyində, Klassik Musiqi Həvəskarları Klubunda Əməkdar jurnalist Qalina Mikeladze ilə görüş keçirmişdir. Tədbiri giriş sözü ilə Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin direktoru, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, Əməkdar mədəniyyət işçisi Alla Bayramova açmışdır. Sonra söz Əməkdar jurnalist Qalina Alekperovna Mikeladzeyə verilmişdir. O, Azərbaycan musiqi mədəniyyətinə, xüsusilə balet sənətinə həsr etdiyi yaradıcılıq işlərindən söhbət açmışdır. Tədbirdə Azərbaycan balet sənətinin korifeylərinə həsr olunmuş slayd-şou, baletlərdən səhnələr nümayiş olunmuş, Bakı Musiqi Akademiyasının professoru, Əməkdar incəsənət xadimi Ülviyyə Hacıbəyovanın (f-no), Əməkdar artist Tövhə Babayevanın (skripka) ifalarında musiqi proqramı təqdim olunmuşdur. Tədbirdə Qalina Mikeladzenin həmkarları, balet ustaları - Azərbaycan Respublikasının xalq artisti Gülağası Mirzəyev, Nigar İbrahimova, Rimma İsgəndərova, Cəmilə Kərimova, Əməkdar incəsənət xadimi, rejissor Cənnət Səlimova, musiqişünas, əməkdar incəsənət xadimi, sənətşünaslıq doktoru İmruz Əfəndiyeva iştirak etmişlər. Muzeyin foyesində Q.Mikeladzenin Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinə hədiyyə etdiyi Azərbaycan baletinə aid zəngin arxiv materiallarından ibarət sərgi nümayiş edilmişdir.
Tədbirin qonaqları musiqi ictimaiyyəti, Klassik Musiqi Həvəskarları Klubunun üzvləri, Bakı muzeylərinin əməkdaşları, KİV nümayəndələri və başqaları olmuşlar.

Встреча с заслуженным журналистом Галиной Микеладзе
8 июля 2015 г. в Квартире-музее Ниязи, в Клубе любителей классической музыки Государственный музей музыкальной культуры Азербайджана провел встречу с заслуженным журналистом Азербайджана Галиной Микеладзе. Со вступительным словом выступила директор Государственного музея музыкальной культуры Азербайджана, кандидат искусствоведения, заслуженный работник культуры Алла Байрамова. Затем слово было передано заслуженному журналисту Галине Алекперовне Микеладзе. Она рассказала о своих творческих делах, посвященных азербайджанской музыкальной культуре, в особенности, искусству балета. На мероприятии были продемонстрированы слайд-шоу, посвященное корифеям азербайджанского балета, сцены из балетов, а также были представлены музыкальные номера в исполнении профессора Бакинской музыкальной академии, заслуженного деятеля искусств Ульвии Гаджибековой (ф-но), заслуженной артистки Тофы Бабаевой (скрипка). На мероприятии принимали участие коллеги Галины Микеладзе и мастера балета – народный артист Азербайджанской республики Гюльагаси Мирзоев, Нигяр Ибрагимова, Римма Искендерова, Джамиля Керимова, заслуженный деятель искусств, режиссер Джаннат Салимова, музыковед, заслуженный деятель культуры, доктор искусствоведения Имруз Эфендиева. В фойе музея была продемонстрирована выставка из материалов богатой коллекции, относящейся к азербайджанскому балету, подаренной Галиной Микеладзе.
Гостями мероприятия были музыкальная общественность, члены Клуба любителей классической музыки, сотрудники бакинских музеев, представители СМИ и др.