Bakı Musiqi Akademiyası tələbələrinin konserti
1 aprel 2015-ci il tarixində Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin filialı olan Niyazinin mənzil muzeyində görkəmli bəstəkar, musiqişünas, pedaqoq, dramaturq, Azərbaycan professional musiqisinin və bəstəkarlıq məktəbinin banisi Üzeyir Hacıbəylinin anadan olmasının 130 illiyinə həsr olunmuş tədbirlər silsiləsindən Bakı Musiqi Akademiyası tələbələrinin konserti keçirilmişdir.
Tədbiri giriş sözü ilə Niyazinin mənzil muzeyinin müdiri Rza Bayramov açmışdır. Sonra Bakı Musiqi Akademiyasının professoru, Əməkdar incəsənət xadimi Ülviyyə Hacıbəyova çıxış etmişdir. Tədbirdə Bakı Musiqi Akademiyasının professorları Oqtay Abasquliyev, Ülviyyə Hacıbəyova, Nərminə Quliyeva, Firəngiz Hacıyeva, Samirə Aşumova, baş müəllim Gülnarə Əhmədzadənin tələbələri beynəlxalq müsabiqələr laureatı Lalə Məhərrəmova, Mirxanım Əsgərli, Leyla Babayeva, Aydan Məmmədli, İllər Məmmədzadə,Rəna Novruzbəyli, Aysel Əliyeva, Aysel Şahbazlı (f-no); Gülşən İbadova, Güllü Babaşova (vokal); Bülbül adına orta ixtisas musiqi məktəbinin 11-ci sinif şagirdi, Beynəlxalq müsabiqələr laureatı Vurğun Vəkilov (f-no) çıxış etmişlər. Konsert proqramına Üzeyir Hacıbəylinin sevərək dinlədiyi musiqi nömrələri, F.Əmirovun, S.Raxmaninovun, F.Listin, Q.Sviridovun, E.Qriqin əsərləri daxil edilmişdir.
Tədbirin qonaqları musiqi ictimaiyyəti, Bakı Musiqi Akademiyasının müəllim və tələbə heyəti, Bakı muzeylərinin əməkdaşları, Klassik musiqi həvəskarları klubunun üzvləri, KİV-nin nümayəndələri və başqaları olmuşlar.

Концерт студентов Бакинской музыкальной академии
1 апреля 2015 г. в филиале Государственного музея музыкальной культуры Азербайджана, Квартире-музее Ниязи состоялся концерт студентов Бакинской музыкальной академии из цикла мероприятий, посвященного 130-летию со дня рождения Узеира Гаджибейли, выдающегося композитора, музыковеда, педагога, драматурга, основоположника азербайджанской профессиональной музыки и композиторской школы.
Со вступительным словом выступил заведующий Квартирой-музеем Ниязи Рза Байрамов. Затем выступила профессор БМА, заслуженный деятель искусств Ульвия Гаджибекова. На мероприятии выступили студенты профессоров БМА Октая Абаскулиева, Ульвии Гаджибековой, Нармины Кулиевой, Фирангиз Гаджиевой, Самиры Ашумовой, старшего преподавателя Гюльнары Ахмедзаде, а именно лауреат международных конкурсов Лала Магеррамова, Мирханым Аскерли, Лейла Бабаева, Айдан Мамедли, Илляр Мамедзаде, Рена Новрузбейли, Айсель Алиева, Айсель Шахбазлы (ф-но); Гюльшан Ибадова, Гюллю Бабашова (вокал); ученик 11-го класса средней специальной музыкальной школы им. Бюльбюля, лауреат международных конкурсов Вургун Векилов. В концертную программу вошли любимые музыкальные произведения Узеира Гаджибейли таких композиторов, как Ф.Амиров, С.Рахманинов, Ф.Лист, Г.Свиридов, Э. Григ.
Гостями мероприятия были музыкальная общественность, преподаватели и студенты БМА, сотрудники бакинских музеев, члены Клуба любителей классической музыки и др.