1 iyun 2017-ci il tarixində Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin filialı olan Niyazinin mənzil muzeyində Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi günü münasibətilə “Musiqili fidanlar”adlı tədbir-konsert keçirilmişdir.
Tədbiri giriş sözü ilə Niyazinin mənzil muzeyinin müdiri Rza Bayramov açmışdır. Sonra R.Babayev adına 25 ¹-li 11 illik Musiqi Məktəbinin tədris işləri üzrə direktor müavini Bəturə Məmmədova çıxış etmişdir. Çıxışlar muzeyin arxiv materialları əsasında hazırlanmış Azərbaycanın görkəmli musiqi xadimlərinin uşaqlıq və yeniyetməlik dövrünü əks etdirən nadir fotolardan və muzeyin tədbirlərində iştirak etmiş istedadlı uşaqların şəkillərindən ibarət slayd-şou ilə müşayiət olunmuşdur.
Tədbir məktəbin şagirdlərinin ifalarında Azərbaycan, rus və Qərbi Avropa bəstəkarlarının əsərlərindən ibarət rəngarəng konsert proqramı ilə davam etmişdir.

1 июня 2017 г., 15:00 в филиале Государственного музея музыкальной культуры Азербайджана, Квартире-музее Ниязи совместно с 11-летней музыкальной школой №25 им. Р.Бабаева состоялось мероприятие "Дети в музыке".
Со вступительным словом выступил заведующий Квартирой-музеем Ниязи Рза Байрамов. Затем выступила заместитель директора школы по учебной части 11-летней музыкальной школы №25 им. Р.Бабаева.
Все выступления сопровождались слайд-шоу на основе музейных архивных материалов – редких фотографий детского и юного возраста выдающихся музыкальных деятелей, а также фотографий талантливых детей, принимавших участие на мероприятиях музея. На мероприятии в исполнении учеников школы была представлена красочная концертная программа из произведений азербайджанских, русских и западноевропейских композиторов.